Zaměstnanost o.s. dokončilo realizaci odborných praxí u zaměstnavatelů pro 1. běh projektu IKAROS

Cílem této klíčové aktivity bylo zajistit účastníkům projektu získání praxe ve zvoleném oboru v návaznosti na rekvalifikační kurz. Prostřednictvím této aktivity jsme účastníkům umožnili další rozvoj pracovních návyků a praktických dovedností, čímž se zvýšila pravděpodobnost jejich úspěšného vstupu a následného udržení se na trhu práce. V rámci této aktivity měli účastníci možnost pracovat pod dohledemmentorů, kteří byli zaměstnáni v místě konání jejich praxe a  účastníky odborně zapracovávali, vedli a poskytovali odpovědi na dotazy, dále byli zdrojem cenných rad, tipů a prostřednictvím stínování účastníci přejímali pracovní postupy a metody včetně vzorců chování v zaměstnání.

V rámci této klíčové aktivity také probíhali informační schůzky s odborným poradcem, který byl s účastníky a s mentory v neustálém kontaktu a pravidelně vyhodnocoval postup plnění nastavených osobních plánů účastníků. V této fázi také probíhlo ujasňování budoucího přiřazení účastníků na konkrétní pracovní místo. Odborný poradce měl k dispozici databázi aktuálních zaměstnavatelů, kteří projevili zájem o účastníky projektu nebo nabízí volná pracovní místa v regionu. Odborný poradce také pomáhal účastníkům s vyjasněním jejich práv a povinností týkajících se zákoníku práce a dalších pracovně-právních předpisů.

Hlavním cílem aktivity bylo účastníkům komplexní nabídku poradenských a konzultačních služeb, které měli možnost využít ke zlepšení orientace ve vlastní aktuální situaci, hledání možností jejího řešení a získání informací od zaměstnavatelů. Neméně důležitou oblastí této aktivity bylo posilování motivace účastníků aktivně se na řešení podílet.

Tuto klíčovou aktivitu úspěšně dokončili 4 účastníci z prvního běhu projektu IKAROS.

ESFTento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*