Pozvánka na kurz UDRŽITELNÝ ROZVOJ PRO LEKTORY SE ZAMĚŘENÍM NA AGE MANAGEMENT

Kurz UDRŽITELNÝ ROZVOJ PRO LEKTORY SE ZAMĚŘENÍM NA AGE MANAGEMENT je realizován v rámci projektu VZDĚLÁVÁNÍ LEKTORŮ PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ SE ZAMĚŘENÍM NA AGE MANAGEMENT, reg. č. projektu: CZ.1.07/3.2.04/05.0053, který je financován z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR. Hlavním cílem projektu je vzdělávání lektorů v oblasti udržitelného rozvoje se zaměřením na age management a vzdělávání zdravotnického personálu v oblasti metod udržování pracovní schopnosti.

Vzdělávání se zaměřuje na oblast metod udržování pracovní schopnosti, a to i na úrovni jednotlivce, na seznámení s pilíři udržitelného rozvoje, na problematiku age managementu a seznámení s nástrojem na měření indexu pracovní schopnosti. Projekt je v souladu s Národním akčním plánem přípravy na pozitivní stárnutí pro období 2013 – 2017 Ministerstva práce a sociálních věcí.

OPVK
Projekt VZDĚLÁVÁNÍ LEKTORŮ PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ SE ZAMĚŘENÍM NA AGE MANAGEMENT, reg. č. projektu: CZ.1.07/3.2.04/05.0053 je financován z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.

Realizátorem projektu je brněnské občanské sdružení Zaměstnanost o.s. Partnerem projektu je Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Hybešova 53, kde bude také probíhat prezenční výuka.

Lektoři, ještě máte možnost přihlásit se k účasti na nově vyvinuté vzdělávací aktivitě:
„UDRŽITELNÝ ROZVOJ PRO LEKTORY SE ZAMĚŘENÍM NA AGE MANAGEMENT“

Výuka obsahuje 12 prezenčních hodin ve dvou dnech, vždy jeden v červnu a jeden v srpnu 2014 (vybírat můžete ze tří termínů). Veškeré informace včetně přihlášky do kurzu naleznete na stránkách partnerské školy: http://www.vassboskovice.cz/text/cs/age-management.aspx

Termíny výuky:

23. 6. nebo 24. 6. nebo 26. 6. 2014 a 25. 8. nebo 26. 8. nebo 27. 8. 2014.

Proč se do kurzu přihlásit?

Obyvatelstvo v České republice velmi významně stárne a dle demografických předpovědí do roku 2050 můžeme očekávat až jednu třetinu obyvatel, kteří budou starší 65 let. Na tento vývoj je potřeba reagovat i v oblasti pracovního života vytvořením podmínek pro zaměstnávání starších osob a znalostí možností posilování pracovní schopnosti. Jedním z řešení může být právě uplatňování principů age managementu.

Obsah vzdělávací aktivity:

  • Strategie vzdělávání pro udržitelný rozvoj české republiky (2008 – 20015)
  • Pilíře udržitelného rozvoje (ekologický, ekonomický a sociální)
  • Sociální pilíř (Sociální vyloučení, chudoba)
  • Oblast sociálního rozvoje (rovnost, zdraví, vzdělání, demografické změny)
  • Trh práce a demografické změny
  • Age management
  • Koncept pracovní schopnosti
  • Opatření age managementu na úrovni jednotlivce
  • Mezigenerační spolupráce
  • Věková diskriminace
Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*