Krize zvětší duchovní rozměr Vánoc

Krizové Vánoce 2009.

Letošní Vánoce proběhnou poprvé v tomto století na pozadí ekonomické krize. Nic na tom nezmění ani velké množství cíleně nepravdivých článků vydávaných naší konkurencí. Ty se vás měsíc co měsíc snaží přesvědčit o tom, že ekonomická krize je minulostí. Není.

Intenzita zpráv s informací, že češi budou letos o Vánocích sahat hlouběji do peněženek, je s blížícím se Štědrým dnem větší, než kdykoliv předtím.Krize v ČR říká, že fungovat nebudou.

Krize způsobila, že se pouze vyprodává staré zboží.

Výrobci mají plné sklady neprodaného zboží a Vánoce chápou jako poslední šanci se ho za plnou cenu zbavit. Někteří však už ani tomuto nevěří a jejich katalog novinek pro rok 2010 je proto stejný jako katalog novinek 2009. Liší se pouze uvedeným rokem.

Máme dokonce informaci, že mnozí nechali v rámci úspor vytisknout katalogy až do roku 2012. Manažer jedné takové nadnárodní společnosti dokonce doslova řekl:“A katalogy máme pořešený na furt“.

Dochází tedy k zajímavé situaci, kdy ten, kdo by skutečně mohl a chtěl  do peněženky hlouběji sáhnout, nemá mnoho možností si nějakou žhavou novinku pořídit. Prostě nejsou a nebudou.

Krize v ČR radí.

K vánocům si pod stromeček dejte pouze nějakou maličkost. Není přece důležité co, ale od koho dostanete. Po novém roce nakoupíte „novinky“ pro rok 2010 za zlomek jejich přemrštěné vánoční ceny. A to je právě ten duchovní rozměr podle Krize v ČR. Chytrostí vyzrát nad nenažranými prodejci.

Šťastné a veselé.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*