Krize a Velikonoce – vejce a sladkosti zadarmo

Jsou tu Velikonoce.

Velikonoce jsou údajně důležitým křesťanským svátkem. Pro mně však byly vždy jen volným Velikonočním pondělím. Jsem ateista. V době krize jsou však Velikonoce pro mužskou část populace i vítanou možností jak si zpestřit jídelníček nějakou sladkostí, kvalitní vaječnou bílkovinou, případně dobrým alkoholem.

Velikonoce jsou mrskání.

Je to v podstatě velmi jednoduché. V neděli před Velikonočním pondělím si v doma klidu připravte seznam všech rodin v reálně dosažitelném okolí, které vás třeba jen trochu znají a mezi jejichž členy se vyskytuje alespoň jedna žena. V pondělí dopoledne je všechny objeďte. Je zvykem, že za vymrskání získáte vejce, sladkosti a nejméně jednoho panáka do každé nohy. Ti drsnější z nás se nemusí soustředit jen na známé, ale mohou to brát takzvaně dům od domu. To funguje také báječně a tolik se nanachodíte. Hlavně však myslete na šťastný návrat a auto nechejte doma. Drastické klipy Filipa Renče placené z našich daní jsou důkazem toho, že se vám může něco ošklivého stát.

Fotonávod – jak postupovat na Velikonoce.

1. vymrskat

Velikonoce - vejce, sladkosti a alkohol

2. vzít

Velikonoce - vejce, sladkosti a alkohol

3. pryč

velikonoce nebo Velikonoce

Pro všechny, kteří mají nutkání přispět do komentářů na téma velké nebo malé „V“ ve slově Velikonoce, doporučuji k přečtení pojednání o tomto tématu na stránkách Ústavu pro jazyk český. Příspěvky o čemkoliv jiném jsou samozřejmě vítány.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*