Je výhodnější nechat se okrádat?

K tomuto zamyšlení mě přivedla složenka k zaplacení povinného ručení, která mi nedávno z mé (teď už bývalé) pojišťovny přišla. Částka byla o 500 Kč vyšší, než jsem platil minulý rok. Zřejmě odměna za svůj celoživotní bezeškodní průběh pojištění.

Já jsem si to samozřejmě líbit nenechal a uvedl jsem do pohybu vše potřebné pro změnu pojišťovny. Při takovém jednání jsem neměl ani chuť dohadovat se o ceně s pojišťovnou současnou. U nové pojistky ušetřím částku v řádu tisíců. Tímto děkuji TH za zprostředkování.

Co mi nejvíce vadí

  1. pojišťovna usoudila, že jsem objekt vhodný k okradení. Toto budu muset dále obsáhleji analyzovat a hledat  chybu u sebe, protože tato situace nastala v poslední době ještě u jednoho subjektu (obchodní partner).
  2. pokud analytici v pojišťovně usoudí, že je klient okradnutelný, automaticky se o to pokusí. To je podle mého názoru velmi neetické jednání.

[singlepic id=540 w=440 h=300 float=center]

Je výhodnější nechat se okrádat?

Tento problém není zdaleka výsadou pojišťoven a mobilních operátorů. Z kůže nás dřou řetězce prodejen potravin, které navíc jako třešničku na přemrštěné ceny přidávají nekvalitu v zápaní Evropě nevídanou. Tento pokřivený systém evidentně funguje velmi dobře, protože nejenže dlouhodobě nedochází k žádnému zlepšení, ale právě naopak.

Ano, pro velkou část občanů ČR je to výhodnější

Pro mnoho lidí je výhodnější se nechat okrádat. Neustálé dohadování o cenách a ježdění pro potraviny k zemědělcům je totiž časově velmi náročné. Proto se lidé chovají pragmaticky a místo toho se věnují své práci a peníze navíc pro tyto zloděje raději vydělají. Těm šťastnějším navíc i po okradení nějaké peníze zbydou.

Anketa

Snažíte se bojovat proti okrádání?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*